Zdravá lahev aneb přestaňte pít smradlavou vodu

zdrava-lahev_nahledPo několikaměsíčním testování mohu doporučit Zdravou lahev. Naše tělo si zaslouží pít čistou a zdravou vodu. Lahev z nezávadného materiálu vyvinutého pro lékařské účely. Konec pití zapáchající vody s příchutí plastu s příměsky ftalátů a změkčovadel.

Každý rok obměňuji svoje „bidony“, které na kole vozím a každý rok to dělám jen z toho důvodu, že voda z nich mi nechutná. Jednoduše smrdí a její příchuť je skoro toxická. Samozřejmě přeháním, ale ta plastová pachuť tam je a zápach také. I po pečlivém vymytí, vysušení a jiném ošetřování proti plísním.

Zdravá lahev tohle všechno vyřeší.

Koupit jednou ročně dvě lahve po 100 Kč za kus se nezdá být tak mnoho, ale ona zapáchá i ta nová „značková“ lahev a po dvou hodinách na kole je voda z ní dobrá leda tak na umytí rukou, protože pít mi moc nechutná. Možná to znáte. Chutná prostě plastově.

Před několika měsíci jsem pátral po internetu a nalezl řešení pro všechny, kterým voda z obyčejných plastových lahví nechutná, ale potřebují z nějakého důvodu vodu v plastové lahvi přenášet.

Proč píšu článek o Zdravé lahvi až dnes? Potřeboval jsem se ujistit, že je to opravdu dobré řešení a ne jen marketingový tahák. Dnes už vozím na kole jen čistou vodu bez toxické příchuti.

Výhody Zdravé lahve

Řeči výrobce, jak pomáhá dodržovat pitný režim, že je lahev ekologicky šetrná, mě příliš nebraly, recyklovat jde lecjaký kus plastu, když se vhodí do správného kontejneru. Překvapily mě však jiné výhody.

Zdravá lahev se může bez obav vyvařovat ve 100 °C vodě a to už s bakteriemi pěkně zamává. Dokonce se v ní může 2 minuty vařit v mikrovlnné troubě nebo ji umývat v myčce na nádobí, ale to pro mě nebylo rozhodující.

mezi hlavní výhody řadím, že je lahev bez ftalátů a změkčovadel. Obojí může za plastovou příchuť vody. Další bezvadnou funkcí je zamykání „pítka“ takže když si do lahve nalijete Colu s bublinkami, tak tam prostě vydrží a nezvětrá, protože pítko nevystřelí pod tlakem CO2.

Konec plísní se Zdravou lahví

Lahev jde rozebrat tak, že jde lehce vyjmout i zátka (pítko), takže ji lze celou umýt a bez obav přelít horkou vodou neboli převařit. No a pak se jednotlivé části snáze vysouší. Ostatně, použitý materiál sám zabraňuje tvorbě plísní.

Lahev pro děti i dospělé

zdrava-lahev-pro-dětiÚplně to nejsenzačnější je, že se zdravé lahve prodávají ve třech velikostech od velikosti 0,5 l, po střední 0,7 l až po maxi velikost 1 l, a v různobarevném provedení, takže ji můžete dávat dětem do školy, i s teplým čajem.

Každá Zdravá lahev je dodávána i s jednou náhradní zátkou, ale přikoupit se dají i další náhradní různobarevné zátky nebo třeba Termoobal a náhradní těsnící kroužek.

Kde koupit Zdravou lahev

Zkusit to můžete třeba na Prozraví. Tam jsem ji kupoval já. Výhodou je, že si tam můžete přečíst recenze i jiných uživatelů a hlavně tam mají všechny doplňky, které se budou hodit ke Zdravé lahvi.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.