Zdolávání kopců a vytrvalost na kole

Na skoro každém tréninku nebo spíš projížďce, kdy se zatoulám do kopcovité krajiny, se potýkám s dost velkým problémem, který špatně působí na moji morálku a psychiku.

Pod každým kopcem si říkám, tak tohle nedám ani náhodou, vyjedu to do půlky a zbytek vyjdu pěšky atd. Dost mě to nahlodává a vlastně celou dobu co kopec šlapu mi to zní v hlavě. Snažím se s tím bojovat tak, že si slibuji za vyjetí nějakou odměnu, například napít se. Je to sice blbůstka, ale nestačím se divit jak to pomáhá.

Nakonec si na kopci výčítám že mě takové depresívní myšlenky pod kopcem napadají, protože s mojí vytrvalostí na kole se to začíná zlepšovat. A co vy, máte to podobně?

2 thoughts on “Zdolávání kopců a vytrvalost na kole

 • 17 září, 2012 at 22.51
  Permalink

  Je to už nějaký pátek, jel jsem z Buštěhradu na Kováry, táhlý kopec dolů, fučelo, že jsem ležel na beranech a šlapal na nejlehčí převod. Nakonec jsem slez a nadával, hulákal do větru, až padalo listí ze stromů. Pár desítek metrů za přejezdem dálnice mě předjela bába, tak 70let, na hlavě šátek, na skládačce, na řidítkách háčkovaný tašky na nákup. Skočil jsem do klipsen a za ní, v pytli jsem se vez jak líný prase, ona hamtala, já si ještě přibržďoval.
  Cyklistu z tebe udělaj kilometry a vůle dojet. Zbytek jsou kecy 😉
  Dr.

  Reply
  • 22 září, 2012 at 23.42
   Permalink

   Něco na tom bude no :-). Mě teda přijde směšný když řeším jaký super cool oblečení si koupím, aby to bylo funkční, dobře odvádělo pot atd. a pak potkám dědulu na rozviklaný herce v džínách, sandálech a kloboukem na hlavě 🙂

   Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.