Vyjevení důchodci

Když jsem začínal jezdit na kole (tedy MTB) byl jsem hodně vystrašený z jízdy po silnici. Největší strach jsem měl z náklaďáků, autobusů a dalších větších aut, které jsou schopné vás smést ze silnice jen tím průvanem, co kolem sebe dělají. Nakonec jsem narazil na daleko většího strašáka.

Nejnebezpečnější skupinou, která usedá za volanty jsou takzvaní „čepičáři“, sváteční řidiči a nevyježdění, otrávení starci (samozřejmě ne všichni). Právě ta poslední skupina mě překvapila při mých prvních kontaktech se silnicí a od té doby si na to dávám pozor.

Jedu si takhle po hlavní silnici a pomalu se blížím k nákupnímu svatostánku LIDL. Nezajímavá historka, ale až do chvíle kdy jsem zahlédl auto, které má namířeno přímo k výjezdu z parkoviště a ten výjezd se křižuje s mojí dráhou. U každého výjezdu z parkoviště je značka STOP nebo Dej přednost v jízdě. Nicméně je potřeba dát pozor na jelita, které si myslí, že tato přednost se nedává cyklistům.

Rozzuřený děda šlápl na poslední chvilku na brzdu přičemž samozřejmě nezapomněl, mezi dýchavičností, nadávat a rozčilovat se – bohužel si zapomněl otevřít okénko a dále si zapomněl uvědomit, že to byla vlastně jeho chyba. No nic, koukl jsem jestli mi z těla nevyskočilo srdce a jel jsem dále poučen o tuto příhodu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.