Video: Víte za jak dlouho vám na Kladně ukradnou kolo?

zlodej-kolČeská pojišťovna udělala průzkum v největších českých městech při kterém bylo odcizeno 11 ze 14 dvoukolých návnad. Chtěla tak poukázat nejen na jeden ze svých pojistných produktů, ale i na opomíjený fakt, že si majitelé kol nedávají pozor. Do testu se dostalo i město Kladno, které nedopadlo zase tak “špatně”, samozřejmě v uvozovkách. Video z Kladna naleznete v článku.

Nejhůře dopadl Hradec Králové kde zaparkované kolo zůstalo na svém místě stát pouhé 4 minuty. Po uplynutí necelých pěti minut na kolo nasedl nenechavý mladík a prostě odjel, nezneklidnilo ho ani sídlo krajského ředitelství Policie ČR, které se nacházelo pár kroků od kola.

Kladno dopadlo o něco lépe. “Návnadáři” zaparkovali zdánlivě nehlídané kolo poblíž nákupního domu Kaufland. Bohužel pro nenechavce, bylo kolo po celou dobu sledováno skrytou kamerou, protože tato zpráva proběhla všemi médii v ČR, doufejme, že se alespoň pozná a zastydí nad svým činem. K našemu pobavení doufejme, že ho poznají i jeho sousedi, aby věděli na koho si v okolí mají dát největší pozor.

Jeho projektu BEZ KOLA bylo formou nadsázky poukázat na stále se zvyšující počet krádeží kol a také upozornit na možnosti jejich pojištění. Ve čtrnácti vybraných městech České republiky byla proto umístěna nezabezpečená jízdní kola. „Bezbranná“ však byla jen zdánlivě. Po celou dobu je totiž sledovala skrytá kamera, jejíž reálné záběry z místa činu si můžete prohlédnout na adrese projektu www.bezkola.cz. Zároveň s kamerou pak běžely i stopky, které měřily, za jak dlouho bude kolo ukradeno.

3 thoughts on “Video: Víte za jak dlouho vám na Kladně ukradnou kolo?

 • 1 Srpen, 2013 at 22.00
  Permalink

  Neodvážil bych se nechat takhle někde válet kolo. V dnešní době je to zkrátka nezodpovědný. Nechápu jak vůbec může někoho napadnou sebrat věc která mu nepatří. Udělal si pěknou ostudu škoda že není vidět jeho obličej.

  Reply
 • 1 Srpen, 2013 at 22.02
  Permalink

  Hehe jestli to viděli jeho sousedi tak bude mít v paneláku pěnou pověst ten ať raději chodí kanálama.

  Reply
 • 1 Srpen, 2013 at 22.04
  Permalink

  Na videu to není vidět, ale škoda, že je tam rovnou neodchytli to by byla teprve zábava 😀

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.