|

Vánoční vyjížďka okolím Kladna

IMG_2630Nádherné počasí a sluníčko o vánočních svátcích mě po delší době vylákalo na pár vyjížděk na kole. Alespoň o jedné bych vám ráda napsala.

Druhý svátek vánoční mě ráno vzbudilo sluníčko, radost pohledět z okna, už jsem se nemohla dočkat. Nemusela jsem dlouho přemýšlet, co na sebe, aby mi nebyla zima. Postačilo mi termo tričko, mikina, vesta a zateplené kalhoty. Pod helmu tenký šátek a rukavice.

Trasu jsem radši zvolila po silnici, nechtěla jsem moc riskovat rozbahněné lesní a polní cesty.
Nejedná se o žádnou novou trasu, takový menší výlet jen kousek za Kladno, přes mé oblíbené vesničky, nic náročného.

Hlavní cíl byla moje oblíbená obec Lány. Většinou jezdím po cyklostezce kolem Sletiště a nádraží Kamenné Žehrovice, ale tentokrát jsem se radši vydala po silnici kolem Kožovy hory na Doksy, Kamenné Žehrovice, Tuchlovice a do Lán. Na kruháči na Slovance jsem potkala velmi početnou a zajímavou skupinu cyklistů na silničních kolech, pak jsem zjistila, že to byl zřejmě team známého paralympijského sportovce Michala Starka, kteří jezdí na pravidelné vyjížďky po Křivoklátsku skoro každý den.

V Lánech jsem si dala malou přestávku na focení u jezdecké sochy T.G.Masaryka před Masarykovým muzeem nedaleko lánského zámku. A pak ještě jedno zastavení u betlému. Z Lán jsem vyjela ulicí Berounská a dál jsem pokračovala po nádherné silničce mírně z kopce vedoucí lesem na Ploskov a Žilinu. Z Žiliny jsem vyšlápla menší kopeček do Družce, tam jsem se pokochala nádherným výhledem do kraje.

Vůbec se mi nechtělo zpátky, tak jsem si to ještě prodloužila přes Kyšice do Unhoště, kde je taky na náměstí krásný betlém. Odtud už je to jen kousek zpátky do Kladna, po klidnější silnici přes Pletený Újezd.

Celá trasa měla 41 km. Ani jsem nečekala, že potkám tolik cyklistů. I když bylo 28. prosince, svatého Štěpána, přišla mi tato vyjížďka spíš jak na jaře. Moc jsem si to užila, bez kola si Vánoce nedovedu představit.

Autorka: Lenka Veselá

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.