Slušné řidiče aby pohledal? Ale kdeže!

cyklostezka kladnoKdyž jsem začínal jezdit na kole po Kladně, které o cyklisty vážně dobře pečuje, dost jsem se bál představy o přejíždění cyklopřechodů. Dejme stranou fakt, který tvrdí, že se po chodnících nejezdí. Radši se nechám peskovat policajtem, než přejet puberťákem.

Strach z automobilů, který jsem popisoval na začátku, u mě pomalu odeznívá a tak se nebojím vyjet na delší, nezbytné cyklotrasy po silnicích. Většinou mám silnici jen jako přejezdovou dráhu mezi cyklostezkami, polními a lesními cestami i z toho důvodu, že se MTB na silnici moc nehodí :-).

Jak jsem psal zde snažím se auto využívat co nejméně, hlavně kvůli své fyzické a psychické kondici, a zatím mě nepřestává udivovat zdvořilost mnohých řidičů. Na blbce při dnešním „hustém“ provozu narazíte hodně často, ale dle mého, ty zkušenosti slušní řidiči vyvažují a tak není problém přeběhnout (přejet) přechod, protože většina řidičů zastaví, není problémem jet po silnici, protože většina řidičů se vám vyhne velkým obloukem, aby vás co nejméně ohrozili. To se mi vážně líbí.

Podobné příspěvky

Jeden komentář

  1. Úplně nejlepší jsou řidiči z povolání!! Já se divim že maji vůbec řidičáky. Když mě předjíždí autobus tak mě div nelízá boční stranou a o blinkrech ani nemluvím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.