Láhev na kolo

zásobárna vody na koleJedním z nejdůležitějších přátel cyklisty je jistě láhev s vodou, protože pitný režim je třeba dodržovat, aby tělo nestrádalo. Mysleli jste si, že stačí v obchodě sáhnout po první lahvi, která vám přijde pod ruku? Vyvedu vás z omylu a přidám nápady z čeho se při jízdě na kole osvěžovat.

jak vypadají různé láhve na koloSvoji první cyklo láhev jsem pořizoval někde v supermarketu, protože jsem neviděl rozdíl mezi specializovanými obchody a supermarkety, respektive, neviděl jsem rozdíl v jejich nabídce. Každá zaváněla po plastu. Je to logické, ale myslel jsem si, že u dražších to bude nějak ošetřené. Nebylo. Takže když láhev koupíte je dobré ji prolít horkou vodou a pak proplachovat ledovou vodou, která vás toho nepříjemného odéru zbaví. Voda je pak bez příchuti ftalátů. Prodávají se i hliníkové bidony, ale kov mi přijde pro sportovní účely nevhodný.

Láhev a čistění
Když vybíráte sportovní bidon je jasné, že v první řadě dbáte na jeho dyzajn, aby se hodil ke vzhledu kola, ale důležitým prvkem při výběru je velikost otvoru hrdla. To kvůli snadnějšímu přístupu při čistění. Já k čištění používám jen kapičku Jaru (jednou za 14 dnů), protože všechny láhve mají tendenci příchuť nasáknou. Když voda chutná po Jaru není to dobré a dlouho se toho zbavuje. Výborné jsou lahve, které mají odšroubovatelné dno, ale ty jsem na českém trhu dosud neviděl. Zkuste si vyhledat Clean Bottle a posuďte sami.

Velikost láhve
To není potřeba příliš rozvádět. Začínající cyklisté zvolí raději větší objem, protože mají netrénované tělo, které bude mít potřebu častějšího zvlažení. 1l láhev není nic vyjímečného. Sám mám na kole dvě 0,7l. Jen musíte zkusit zda se vám vejdou do rámu.

Láhev která udrží teplotu, termo v praxi
Termo láhev je výborným doplňkem do nepříznivého počasí. Když je horko voda se stává nepoživatelnou, když je venku zima je dobré pít teplejší nápoje nebo nápoje přiměřené teploty. Často vychvalovaná termo láhev je Zéfal Arctica ta údajně dokáže udržet správnou teplotu pití přes 2 hodiny. Někteří prodejci tyto láhve na podzim schovávají, protože si myslí, že je cyklisté používají jen v letních dnech. Není tomu tak… 🙂 Mě se moc osvědčila, protože mám citlivé zuby, měl jsem při první chladné projížďce bez termo láhve problém s tím, aby mi z té ledové vody nevypadaly zuby.

Tak teď už víme, že není dobré, při výběru cyklo láhve a sportovního bidonu, koukat jen na dyzajn, který u řady lidí hraje tu nejdůležitější roli, u mě občas také, ale musíme dávat pozor i na její zvláštní funkce.

Podobné příspěvky

6 Komentářů

  1. Jojo ftalátové to jsou prevíti. Jen si myslím že to ftaláty nejsou, protože a poněvadž to určitě nějaká čoika nebo co to je kontroluje

  2. Na kole jezdím už mnoho let a ještě mě nenapadlo si pořídit termosku. Přitom v létě mi to teplá hned za prvním rohem, ale jsem hodně zvědaf na mrazíky, jestli to udrží teplýho čajdu.

  3. Mohl si sem dát přímo odkaz na stránku těch čistých láhví. Vypadají dobře, ale kupovat lahev za 30 dolarů?!? To je trochu moc ne?

  4. Nejhorší to mají full mtb. Kolo maj zpravidla na jednu lahev. Já taky vozím dvě a zatím si nedovedu jízdu představit jen o jedný.

  5. Zdravím.
    Najel jsem na kole desitky tisíc km, ale z bidonu jsem se nenapil ani jednou. Vždy byla nějaká možnost někde koupit nqjakou minerálku, nebo ještě lépe – nejlepší ionťák 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.