|

Kvůli cyklistice jsem přestal kouřit a nebylo to vůbec těžké

Při koupi nového kola mě vystrašila informace prodejce, že bych měl po 150km nebo půl roce přijet na garanční prohlídku. V začátcích jsem si nedovedl ani představit, že ujedu tolik km a bez auta :-), protože jsem byl v začátcích, trvalo mi asi měsíc, než jsem tu vzdálenost ujel. Nakonec jsem přestal kouřit.

Vzdálenost 150km mě opravdu překvapila, protože z takové vzdálenosti mě začínaly bolet nohy i při řízení auta natož si představit, že to budu šlapat na kole. Prodejce mě přesvědčoval, že to je tak 10x cesta na Záplavy a zpět, že to vlastně dám bez nějaké námahy. Naštěstí kolo bylo seřízené, takže jsem mohl jít konečně domu, protože ty jeho kecy mě začínaly nudit :-D. Moc mě to nepřesvědčilo, ale v hlavě jsem si začal pohrávat s představou ujetých 150km.

Kolo jsem si kupoval v polovině, kdy sice občas přišel teplejší den, ale jinak byla zima. Do telefonu jsem si stáhl aplikaci Endomondo, kterou jsem si hodlal měřit ujeté km, aby mi neuteklo těch 150km :-). Měřím s Endomondo dodnes.

První trasa byla kolem 7km (pro kuřáka začátečníka velký úspěch) a vlastně jsem zjistil, že kolo seřízené nebylo. No nic, docela mě to baví, tak jsem si to dodělal sám. Další trasy byly kolem 14km s občasným až 30km výletem. To mě na začátcích docela uspokojovalo.

Při cyklovýletě na Okoř jsem nedal výšlap z Libochoviček k Okoři ani do třetiny. Sil bylo dost, ale dech nestačil. To bylo pro mě dost silné motivační lákadlo proč přestat kouřit, vrátit se zpět a ten kopec zdolat celý. Jindy jsem byl také udýchaný i při obyčejné chůzi a něco takového mě nenapadlo, ale tady jsem si byl jistý, že chci v cyklistice pokračovat. Nebyly v tom žádné jiné šlechetné důvody :-). Tehdy jsem věděl, že kouřit přestanu. A přestal!

Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. Ahoj,
    skvělý článek, tak nějak podobně jsme přešli na cyklistiku i s mojí paní..když pominu to, že jsem chtěl po tučné zimě taky shodit nějaká ta kila 🙂 . Cyklovýlety nás od března hodně baví a přestože máme oba 3 směnný pracovní režim, tak už si neodpustíme při pěkném počasí každodenní výlety i před nástupem na noční šichtu :-)) Náměty na trasy vítáme a hlavně z nich čerpáme, když nás nenapadá kam jet a nechceme se motat jen „kolem komína“ 🙂
    Přejeme hodně úspěšných km i článků na blogu !!!
    Honza a Šárka ,Kladno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.