Koupil jsem si přilbu a začali mě zdravit cizí lidé

cyklistická helmaS koupí cyklistické přilby nebo chcete-li MTB přilby jsem dlouho vyčkával, protože jako dítě jsem najezdil stovky možná tisíce kilometrů bez helmy a při několika pádech se mi nikdy nic nestalo. Štěstí? Každopádně začal jsem čím dál častěji vstupovat na silnici, protože jsem mediálně zmasírovaný, začínám stárnout, bojím se o své zdraví a krásu :), přilbu jsem si pořídil.

Jízda s přilbou není vůbec špatná a skoro ji necítím, takže rozhodně to nelze srovnávat s bezpečným sexem s kondomem. Až na kšilt o helmě skoro nevím – kšilt jde možná sundat, ale zatím jsem nepřišel na ten grif a napadá mě jen destruktivní odinstalace brutální silou.

S přilbou se ze mě stal viditelný sportovec, až na ten pivní mozol, který je vidět jen když slezu z kola :-). Při první cestě s MTB přilbou jsem to nebral na zřetel a myslel jsem si, že si mě protijedoucí cyklisté pletou s někým známým, třeba s Kreuzigerem :-D, ale při delší vyjížďce už ten pozdrav „AHOOOJ“ od desítek lidí nešel přehlédnout a musel jsem ho opětovat. Zase mě cyklistika posunula někam dále a zase mě to začalo bavit o něco více :).

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.