Kladno na kole. Lze jezdit bezpečně městem?

Napadlo mě při pročítání jiných cyklowebů: prahounakole.cz, brnonakole.cz zda máme na Kladně problém s projížděním města na kole. Ač se město snaží sebevíc, cyklostezky nejsou všude kde by byly potřeba. Takže jaké tady máme nebezpečné úseky?

Hlavním nebezpečím je jízda kolem nákupních center, ale kdo jezdí ten to zná.

Nebezpečné úseky na Kladně budou zejména hlavní tahy do centra a od něho. Ulice Vítězná, Dukelských hrdinů (kdo to vůbec je?), Na kopci, Unhošťská, Kročehlavská a Milady Horákové nebo k nim přilehlé křižovatky. To mluvíme jen o centru města.

Já když se chci po městě projet tak se velkým silnicím vyhýbám a když se zrovna potřebuji dostat na nějaké konkrétní místo volím raději průjezd mezi bloky domků nebo paneláků.

Za jeden z nejhorších úseků v Kladně bych zvolil úsek po silnici 28.října – směrem od Na Cikánce do Švermova kde není moc možností jak se hlavnímu tahu vyhnout.

Podobné příspěvky

3 Komentáře

  1. Švermov se dá objet přes Korej nebo jak se to tam jmenuje. Hodně špatný je úsek od náměstí Svobody dolu k Poldovce. Každý se tam snaží z toho kopce utrhnout rychlostní rekord a pak je to tam o život.

    1. Mirko z Koree je to podle mě z velkého kopce a kdo ví kam to tam vede. Naposledy jsem tudy šel jako malej capart a byl to tam samej střep.

  2. Kdyz clovek mesto hodne zna vi ze se da hodne zkratit pres les nebo bocni ulice. Treba ja kdyz nevidim cajty tak jezdim po chodniku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.