Když začínáte, veďte si statistiky, ať vidíte své úspěchy

Než jsem začal jezdit na kole, měl jsem v telefonu už několik aplikací, kterými jsem chtěl měřit své úspěchy a které mi měli vést statistiku, bez toho abych musel něco někam složitě vypisovat. Statistiky jsou důležité, protože člověk hned vidí kam se posunul.

Rozhodl jsem se zde své statistiky ukázat. Nezapomínejte, že jsem teprve začátečník, který se zrodil z gaučového povaleče a bývalého kuřáka, který jel i na 200 metrů vzdálenou poštu autem, ale tvrdě na sobě makám, nohy se mi začínají zrychlovat a dech zlepšovat. Další věcí je, že jezdím na MTB a teprve až včera jsem se dozvěděl, že existují nějaké rychlé pláště :-).

Nakonec jsem si pro své statistiky zvolil aplikaci Endomondo se zálohou na Sports Tracker, jindy popíšu proč a co dovedou.

Začal jsem jezdit v polovině března, proto tak málo najeto a hlavně bylo venku občasně mrazivo. Jak vidíte každý měsíc graf stoupá a to je pro mě další motivace.

Někdo by jeden můj měsíc dal na jednodenní zátah, ale jako člověk, který měl jako hlavní aktivitu posed u pc, tv nebo v hospodě vím, že je to velký úspěch dokopat se k tomu ZAČÍT NĚCO DĚLAT.

Podobné příspěvky

5 Komentářů

  1. Ahoj! Moc se mi líbí Tvůj článek a tleskám ke zvyšujícím se úspěchům! Připomíná mi to trošku mě :-). Před dvěma dny jsem si koupila nové kolo (horské) a chci začít více jezdit – alespoň 2x týdně (ne jen 3-4x ročně!). Začátky asi budou trošku kruté, ale už se těším. Díky za motivaci :-).
    Kolu a ujetým kilometrům zdar!

    Paja

  2. Díky za reakci. Držím palce ať tě kolo chytne a pak toho najezdíš přes týden třeba víc. Jen ty začátky moc nepřepaluj. Stačí 15 kilásků ať si tělo zvyká 🙂

  3. Jardo, koukám, že toho máme mnoho společného. Jsem z Kladna, přestal jsem hulit a začal jsem jezdit na kole, používám endomondo. Letos jsem si koupil nové kolo a kdyby mi někdo vloni řekl, že najezdím letos 1000km asi bych se mu hodně vysmál. Dal jsem si těch 1000km jako cíl na rok 2016. No a teď je říjen a já mám už 1640km. Pro někoho málo, ale pro mě naprosto super výkon (vloni 313km 🙂 🙂 ). Mám z toho dobrý pocit a musím říci, že se celkově cítím mnohem lépe než když jsem hulil a vysedával u PC ( i když to zase až tak pravda není, protože už leta provozuji geocaching, takže to mě také nutilo chodit ven a někdy jsem toho nachodil docela dost). Kromě toho, když jsem přestal hulit tak jsem trochu přibral. Teď na kole jezdím na tepovku a 6kg dole. Tak ať to šlape 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.