Kam na kole: Zoo Zájezd

surikata ZájezdNepříliš velká, nepříliš stará, ale určitě nejlepší zoo v okruhu několika málo kilometrů. Zoopark Zájezd je tím pravým výletním místem pro celou cyklorodinu 🙂 i když motorodiny jsou zde také vítány. V zoo lze potkat mnoho zajímavého zvířectva.

Zoopark Zájezd je pro širokou veřejnost otevřený přes dva roky i když jeho tradice sahá až do roku 1998. Díky několika nadšencům se ze zoo Zájezd stalo kouzelné místo plné exotického i domácího zvířectva. V malé zoologické „zahrádce“ se třeba ocitnete doslova několik centimetrů od surikat. Výběhy jsou orientovány tak, že máte téměř každé zvíře na dosah ruky. Nicméně na zvířectvo se nesahá! A nekrmí se!

Zoo Zájezd je pečlivě vypiplaný park ve kterém do sebe všechno krásně pasuje a nikde nic nepřečnívá. Rodiny s dětmi budou rády, že zde nejsou zbytečné taháky na peníze, ale nějaký ten suvenýr si zde pořídit můžete. V zoo vám velice rádi půjčí náčiní a vy si zde můžete uspořádat piknik. Uvidíte sami…..

Při cestě do zoo se bohužel nevyhnete silnici. Na mapě máte na výběr ze dvou tras. Modrá je delší, ale klidnější. Červená je kratší, ale nevyhnete se přejezdu hlavního tahu k dálnici na Prahu. Po prohlídce můžete pokračovat na Okoř.

Adresa:
Zoopark Zájezd o.p.s.
Zájezd 5
273 43, okres Kladno
http://zoopark-zajezd.cz/

 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.