|

Kam na kole: Z Kladna do Zichoveckého pivovaru a zpět

zichovecky-pivovarZichovecký pivovar rozhodně nepatří mezi nejstarší v Českém kraji, ale cestu za ním by si neměl odepřít žádný z milovníků zlatavého moku, ať už pro objevování nových chutí nebo legračních názvů piv. K dobru z celé cesty získáte podívanou na samou hranici Středočeského a Ústeckého kraje, která není o nic zajímavější než hranice mezi Kladnem a Slaným.

Zichovecký pivovar patří zřejmě mezi nejmladší České pivovary. Jeho provoz byl zahájen někdy ke konci roku 2012 – tedy v tu dobu byl naražen první sud piva ze Zichovce. Samotná obec Zichovec není příliš rozlehlá a proto se dá velice lehce přehlédnout – což se nám také přihodilo, takže jsem najeli o celých 15 km navíc, ale odměnou za to nám byl pohled na poctivé pivo, kterého jsme se ani nedotkli, protože jsme přeci přijeli na kole ;-). No, pro tyto případy mají na Zichovci točenou Malinovku.

IMAG0546Samotná cesta z Kladna na Zichovec není příliš zajímavá a vlastně se budete celou dobu kodrcat po okreskách, které jsou v některých místech dost frekventované. Proto si raději rozmyslete jestli budete cestu absolvovat s dětmi. Jedinou zajímavostí na cestě tak nejspíš bude Pchemelínská větrná elektrárna. Když se cestou budete ohlížet za záda, tak vás překvapí z jak velké vzdálenosti je ten paskvil vidět.

Když jsem mapu značil do Google Maps vyšla mi cesta z Kladna na Zichovec na 36 km (start od OC Oaza), protože se dá cestou dost dobře zabloudit, tak je možné ujet daleko větší vzdálenost. Nám se to stalo a najeli jsme o celých 15 kilometrů víc. Počítejte tedy se vzdáleností celkem +-70 km. Cesta půjde nejspíš o pár kilometrů zkrátit, ale my se chtěli pořádně protáhnout.

Proč tam jet? Zichovecký pivovar láká zejména na poctivé pivo, které tam skutečně dostanete. Já nepatřím mezi znalce piva. Dejte mi neoslazený hořký čaj, řekněte že je to pivo a já to vypiju, ale co mě nejvíc zaujalo jsou netradiční názvy piv SOKOLÍK 10°, KRAHULÍK 12°, MOTÁK 13°, MAGOR 15° to jsem prostě musel vidět zblízka :).

Více na:
www.zichoveckypivovar.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.