|

Kam na kole: Rozhledna Veselov u Družce

rozhledna VeselovRozhodla jsem se s Vámi podělit o zážitky z jednoho super cyklovýletu, jen kousek za Kladnem, v obci Družec – Rozhledna na kopci Veselov. O tomhle nádherném místě jsem se dozvěděla teprve nedávno, i když přes Družec projíždím docela často.

Z Kladna je to na rozhlednu jen 10 km a cesta je pohodová. Až na Velkou Dobrou se dá jet po cyklostezce (okolo Sletiště, přejet silnici z Rozdělova na Dobrou a pokračovat po příjemné cyklostezce lesem dál, až vyjedete na Velké Dobré u školy). Odtud je to už jen 1 km, ulicí Družeckou mezi baráky dojedeme k mostíku před dálnici R6. To už vidíte před sebou vyčuhovat jehlanovou dřevěnou rozhlednu. Za mostem přes dálnici se dáte ostře doleva a pak po vyšlapané pěšince v poli rovnou k rozhledně. Tohle je cesta, která je jen mírně do kopce, zvládne to i menší dítě.

K rozhledně se dá dostat ještě druhou cestou, která je určitě náročnější a pro mě byla zábavnější. Lépe se pojede na horském kole, já mám trekové, ale dalo se to taky zvládnout a vyjet až nahoru, i když místy je stoupání opravdu výživné. Pojedete až do obce Družec a na kraji vesnice se dáte doleva, je tam zelený ukazatel „k rozhledně“. Cedule je malá, takže se dá lehce přehlédnout. Tady začne ostré stoupání po asfaltce mezi domy, okolo tenisového hřiště. Za ním se dáte vlevo a po náročnější stezce lesem stoupáte až na vrchol.

Rozhledna je volně přístupná. Jsou tady nádherné výhledy na Družec, Doksy, Velkou Dobrou, Žilinu, Lhotu, Valdek, Rozdělov, Bratronice a křivoklátské lesy.

Autorka: Lenka Veselá

Více o rozhledně Veselov: http://rozhledny2.webzdarma.cz/druzec.htm

Trasa Kladno – rozhledna Veselov

Podobné příspěvky

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.