|

Kam na kole: Památeční skály a muzeum studené války Drnov

IMG_0048V nejbližším okolí Kladna je turistických atrakcí jako šafránu a tak se člověk musí občas spokojit i se surovým šutrem, který příroda tvaruje po tisíce let. Při posledním výletu jsem navštívil hned tři takové „pamětihodnosti“. Dech vám nevyrazí, ale proč se tam nepodívat. A pokud vás zajímá vojenská technika můžete si výlet zpestřit návštěvou muzea studené války a protivzdušné obrany.

Celý okruh má kolem 40 kilometrů a vede převážně po silnicích nachází se na něm pár kopečků, ale nežijeme v Alpách, takže to není nic hrozného.

Start trasy jsem vyznačil na Pražské ulici kde se zajede do lesa a jede se po cyklostezce 0017, která vás částečně zavede až ke Žraločím zubům. Tuhle trasu zvládnou i ty nejmenší děti. Žraločí zuby jsou chráněným místem s nálezy zkamenělých zbytků organismů z geologické éry druhohor, místo kde byly zjištěny pozůstatky, zuby, obratle nejméně 12 druhů žraloků. Když to dětem správně podáte určitě je to nadchne.

Odtud jsem zamířil do Podlešína. Bohužel po silnici přes Brandýsek, Třebusice přes Zvoleněves. Kousek od Zvoleněvsi se nachází Muzeum studené války a protivzdušné obrany – Bunkr Drnov www.bunkr-drnov.cz – jeden z největších zpřístupněných bunkrů v ČR.

Ze Zvoleněvsi se jede po silničce s přilehlou cyklostezkou až do Podlešína kde za autobusovou zastávkou zahnete doleva směrem ke Podlešínské skalní jehle. Podlešínská skalní jehla je masivní kus skály, který tady stojí už hodně dlouho :-). Nepodařilo se mi zjistit co znamená údaj „svrchnokarbonské stáří“. Vypadá pěkně.

No a z Podlešína vede trasa do Knovíze kde projedete pod úžasným železničním mostem.

V Knovízi se nachází Husova skála nebo takzvaná Husova kazatelna. Docela obstojná skála, která by jistě dominovala okolí. Bohužel je skryta za mohutnými stromy.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.