Kam na kole: Lány

Lány brána do zámkuTak jako Američané směřují se svými ratolestmi do Washingtonu tak my by jsme měli brát své děti na Lány, protože to je místo kde si v ohrádce pěstujeme svého vlastního prezidenta. Lány nejsou v žádném případě tak záživné jako zoopark Zájezd, ale přecijen nějaké kouzlo mají a kam jinam vyrazit na rodinný výlet než do poklidné vesnice, která se stala ještě více poklidnější po vytvoření vlastního silničního obchvatu.

Když si většina lidí přestaví Lány ihned se jim vybaví tamější barokní zámek, který je sídlem prezidenta republiky. Nejásejte, dostat se tam není tak jednoduché nebo je to myslím nemožné? Od roku 2006 se první prohlídka konala až letos, tedy v roce 2012. Je to tím, že prezident opravdu zámek Lány využívá a kdyby byla prohlídka třeba každý víkend tak by musel minimálně jednou týdně uklidit svůj nepořádek :), ale nezoufejte vesnice Lány toho nabízí na svoji velikost opravdu požehnaně.

co nabízejí LányCo tedy Lány nabízejí za turistické atrakce? Pro mě je absolutním vítězem muzeum sportovních automobilů, kde se dá poměrně snadno zaparkovat a zabezpečit kolo. Dalším kulturně vzdělávacím místem je muzeum T.G.M kde se pořádá každou chvíli jiná akce. Do prostor lánského zámku se s největší pravděpodobností nedostanete, ale i bez něho je v Lánech řada krásných míst, které musíte vidět a pár slušných restaurací kde stojí za to něco ochutnat. V přilehlých ohradách se chovají nějaké přerostlé kozy, které vypadají bezvadně.:)

Cest z Kladna na Lány se dá na mapách najít nespočet. Pokud budeme volit rozumný kompromis který ujedou i děti, bude nejlepší jet ze Sletiště na Záplavy a odtud pokračovat na Tuchlovice. V Tuchlovicích jsem na mapě vyznačil cestu po silnic, která je dost frekventovaná, a cestu polní cestou.

2 thoughts on “Kam na kole: Lány

 • 9 Září, 2012 at 11.00
  Permalink

  Automuzeum můžu jenom doporučit vážne tam mají pěkné autíčka

  Reply
 • 9 Září, 2012 at 11.01
  Permalink

  do zahrady myslím, že se dá dostat každý den za nějaký menší příspěvek, se zámkem je to horší mno

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.