|

Jízda na kole v horku

kolo v poliLetní počasí nám cyklistům dává zabrat. Chvilku je zima hned na to extremní pařák ve kterém se člověku nechce pomalu vylézt z domu a mezi tím přicházejí období dešťů. Já jsem letní dítě a tak mi vysoké teploty dělají jen dobře a horko mi nevadí, ale nikdy jsem v něm nesportoval a obzvlášť ne v takovém, kdy i kolo padá na hubu :).

U každého takové extrému si kladu otázku jestli půjdu zrovna v tomhle jezdit? Hned si na to odpovídám nacvičenou větou: Když budeš čekat na přívětivé počasí nepůjdeš jezdit nikdy!! Co dělá s člověkem déšť nebo zima si lze snadno domyslet, ale co svámi udělá pařák, nad 33 stupňů, při jízdě na kole, to už tak zřejmé není.

Hlavní zásadou v tropech je striktně dodržovaný pitný režim, vyvarování se fyzické námahy a blablabla. Však to znáte.

Sám jsem byl zvědav co se mnou v těch hicech udělá jízda na kole. Plán byl jasný. V nedýchatelném vzduchu se zbytečně neuhánět, vyhýbat se velkým kopcům,  dostatečně se chladit vodou a vyhnout se pivu. Takže jízda na pohodu.

Překvapení přijde už po 20ti minutách kdy zjistíte jaké zázraky dokáže udělat horký vzduch s ledově studenou vodou 🙂 určenou k ochlazování organismu. Naštěstí mám na zádech pitný vak kde dokáže být voda pitnou o něco délé. Dobrou vlastností jízdy na kole je proudící vzduch. Ten dokáže chladit takže se moc nepotím. Až do chvíle než zastavím, v ten moment spustí tělo svůj chladící systém. 🙂

Ač jsem jel pomalým tempem tepová frekvence byla zvýšená, takže konečný verdikt zní že v pařácích se jezdit na kole dá, ale chce to dělat častější zastávky ve stínu, aby se tep zklidnil.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.