Jak přestat kouřit?

V minulém postu jsem nakousl otázku odvykání kouření. Takže jak jsem přestal já a jak jsem zjistil, že ono to vlastně není vůbec složité? Zajímavé je, že odvykání není vlastně o silné vůli jako spíš o tom umět se zabavit a najít si šídítka. Takže jak na to?

Všude se dočtete jak je odvykání složité, jak to chce silnou vůli a další sračky o hovně. Vůbec bych se nedivil kdyby ty kecy pouštěly do oběhu tabákové společnosti. Není tomu tak, ale věřte, že musíte být v odvykání trochu aktivní a vynalézat. Nakonec, děláte to pro sebe.

Kouřil jsem asi 12 let. V průměru jsem vykouřil asi 18 cigaret denně s alkoholem asi 30 :-).

Rady pro odvykající kuřáky. Jak jsem přestal já?
Poslední zásoby kuřiva jsem předal ostatním kuřákům v rodině se slovy ať si užijí na moje zdraví :-D. První čtyři dny jsem potahoval z e-cigarety a to takovým způsobem, že jsem ji měl v puse neustále, ale oddaloval jsem hlad, který jsem vlastně neměl a opravdovou cigaretu jsem vůbec nechtěl. Zajímavé je, že chuť na skutečnou cigaretu nepřicházela s probuzením, jako dříve, ale přišla až po prvním snědeném jídle. Musíte odolat!

Na další dny jsem si pořídil velkou zásobu žvýkaček (nejlepší jsou ovocné, protože peprmintové nejsou dostatečně výrazné pro zničené kuřákovy chuťové buňky) s tím abych oddaloval e-cigaretu. Tu se mi nakonec povedlo oddálit úplně, ale vznikla závislost na žvýkačkách a když jsem se nekontroloval vyžvýkal jsem i tři balíčky za den. To také není úplně levná záležitost :-). Myslím, že místo žvýkaček můžete chroupat mrkev, jablko nebo jinou zeleninu, ale žvýkačky jsou nejpohodlnější, protože se nemusí omývat nebo loupat.

Po další dny jsem se tedy zbavoval závislosti na žvýkačkách. To už jde dobře. Při vyndání balíčku si musíte včas uvědomit svůj čin a říct si „nenene“. Měsíc jsem vydržel bez cigarety pak přišel démon alkohol, kdy jsem za několikahodinovou zahradní párty vykouřil asi 3 cigarety. A víte co? Bylo mi to úplně fuk, protože ráno jsem vstal a na cigaretu jsem chuť neměl. Výčitky také nepřicházely, protože jsem měl za sebou měsíc bez cigaret a za tu dobu jsem plíce ubránil pěkným pár stovkám cigaret.

S alkoholem mám problémy neustále (myslím samozřejmě v otázce s kouřením :-D), protože v tu chvíli mám na cigaretu prostě chuť, neubráním se a 2-3 vykouřím. Ale víte co? Je mi to fuk. Když jsem střízlivý chuť kouřit nemám a kdybych ten nápad s odvykáním nedostal, zničil bych si tělo daleko větším počtem cigaret. Jednou odezní i ta chuť, která přichází s alkoholem.

Nejvíc mi pomáhalo ježdění na kole. Jasně nejde jezdit celý den, ale 20 minut má i ten nejzaměstnanější člověk na světě. Ať už jedete dlouhou nebo krátkou trasu je dobré ke konci cesty udělat pořádný výšlap, aby se člověk co nejvíce zadýchal, aby to dýchání až skoro bolelo. Pro kuřáka dost jednoduché. Zastavte, v klidu se vydýchejte a jeďte domů – ta akutní chuť na cigaretu je pryč zbytek už je „blbej“ stereotyp.

Ke konci toho všeho zjistíte, že odnaučit se kouřit je vlastně jednoduché!!

Podobné příspěvky

4 Komentáře

  1. Musím se smát, připadá mi, že jsem Ty, ale v ženském podání! :-DDD Také kouřím, ale ne v práci, doma apod. Prostě mě nenapadne si zapálit až do doby, než jdeme na pivko. To je kámen úrazu. Takže se pokusím řídit Tvými radami, snad to pomůže. Díky za tipy. A samozřejmě gratuluji ke stále se zlepšujícímu životnímu stylu 🙂

    1. Člověk by si neměl nic odpírat. Jak ta chuť přijde, je lepší si zapálit než na to celý den myslet. Samozřejmě nic se nesmí přehánět a musí to skončit u první cigarety. Přeji hodně štěstí s odvykáním 🙂

  2. Kouření a jízda na kole nejde moc dohromady. Já si nedovedu jak bych to při silniční cyklistice zvládal a přitom potkávám takové lidi dnes a denně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.