Fitness okruh na Lapáku

mapa KladnoNa začátku každého amatérského sportovce byl sen o ztrátě tělesné váhy nebo to byla alespoň částečná motivace. Bohužel, ne vždy to vychází podle plánů a tak je potřeba snům trochu dopomoci. Po chvilce hledání na mapě jsem vynalezl 😀 „Fitness okruh na Lapáku“. Proč právě tam? Na co si dát pozor a co je nezbytné si na Fitness okruh pořídit?

Každý pořádný sportovec ví, že pro spalování tuků je potřebná správná tepová frekvence. Jak ji vypočítat, jak často trénovat atd. si najdete na internetech. Hlavní pravidlo na které musíme dbát je, že jedeme na 60% maximálního výkonu. To znamená, že jsme jen lehce udýchaní a tep máme jen lehce zvýšený – tedy žádné mordování :).

Hledal jsem na Kladně místo kde by se dal jezdit okruh kolem 5ti Km (pro snadnější počítání ujetých kol) a nemuselo se přejíždět přes silnice. Kvůli tepové frekvenci jsem chtěl také co nejméně kopců, protože nejsem ještě v tak dobré fyzické kondici tep mi lehce vyskočí do astronomických výšin :).

Po chvilce hledání na mapě byl asi nejlepší volbou okruh kolem Sletiště a přes Lapák, který vychází na 4,1 Km (jedno kolo). V letních odpoledních hodinách je kolem koupaliště a aquaparku velký provoz pokud by vás to příliš znepokojovalo je na mapě vyznačena „žlutě“ zkratka – bohužel zkrácený okruh má asi 2,8 Km.

Na okruhu je potřeba dát pozor na procházející se lidi, ale i na ostatní sportovce a to zejména na bruslaře a běžce. Často mívají v uších sluchátka, takže je okolní svět absolutně nezajímá :-). Nejhorší jsou potulující se pubescenti, kteří při cestě, za pitím krabicového vína, na druhý konec Lapáku, dokáží zabrat celou cestu. Pro takové případy se vybavte zvonkem na kolo, protože zde ho upotřebíte :-). Většinou cesta probíhá hladce až na vykulené „procházkáře“, kteří si jistě klepou na čelo se slovy „za tu chvilku co tu jsem, tady tenhle jede potřetí“ :-). Nenechte se odradit…..

Máte nápad na lepší okruh? Dejte mi určitě vědět na mail jezdim@ikladno.cz nebo zde v komentářích.

Pokud se vám na mapě nezobrazí trasa vymažte cache nebo použijte jiný prohlížeč.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.