Cyklotrasa: Okruh kolem Kladna

mapa KladnoCyklookruh kolem Kladna je pro všechny cyklisty, kteří chtějí nahnat kilometry, ale nechtějí se příliš vzdálit od města. Pokud si budete všímat okolí kolem sebe zjistíte, že kolem Kladna se krajina pěkně mění. Bohužel se nelze vyhnout silnicím a tak cestou narazíme na několik přejezdů rušných silnic a chvilku dokonce po silnici pojedeme, ale zvládnout se to dá a trasa je dokonce vhodná i pro děti.

Nejzajímavějším úsekem na trati je les mezi Švermovem a Rozdělovem (Bressonem) a pak les mezi Bressonem a Kamenými Žehrovicemi. Lesy nejsou tolik zaneřáděné a prošlapané jako uvnitř města. Některá místa vypadají jako z pohádky.

Další zajímavý úsek se nachází za masokombinátem, jen člověk musí dávat pozor na střepy a ke konci úseku na kopřivy, protože je zde nepříliš využívaná cesta, která vede přes kolejiště. Nevím zda se zde může přecházet.

Pak cesta pokračuje po silnic s přejezdem na cyklostezku která vede k Bažantnici (Bažák koupaliště). Když vám zbudou síly můžete si trasu prodloužit až do hřebče.

Cyklotrasa kolem Kladna má asi 30 km s převýšením cca 200 metrů – takže je vhodná pro začátečníky :).

Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. Kdyz koukam na mapu dal by se ten okruh prodlouzit pres Hrebec – Lidice – Bustehrad – Stehelceves a bylo by to fakt pres cely Kladno.

  2. Blesku ono by se taky dalo zabrousit do Vinařic a Libušína, ale to by se trasa dost prodloužila. Já to jezdím se synovcem, aby se doma nenudil a tohle nám bohatě stačí na protáhnutí těla. Díky za trasu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.