Cyklotrasa: Kladno – Řevničov (Bucek) – Krušovice

mapa KladnoCesta do Krušovic je cestou pro pohodáře a méně zdatné cyklisty, kteří volí raději cesty bez kopců. Téměř celá cesta vede přes polní a lesní cesty, až na pár krátkých úseků, takže se není třeba obávat velkého provozu a člověk se může kochat krajinou :).

Cyklotrasa z Kladna do Řevničova a Krušovic by se dala nazvat trasou bez kopců, ale faktem je, že cestou do Řevničova nastoupáte skoro 100 metrů, ale to je tak zanedbatelný údaj, že vás nemusí znepokojovat. Horší je to pouze z Řevničova do Krušovic – tedy to se vezete z kopce, ale z Krušovic do Řevničova musíte vystoupat pořádný kopec, ten je však dlouhý maximálně 2 km.

Většina trasy vede lesem, polem a po cyklostezce, ale v Řevničove je potřeba přejet několik set metrů po „Karlovarské“ a to je maso :-), kamiony, autobusy, auta a nebezpečná rychlost. Naštěstí vede kolem silnice chodník po kterém se to dá „krosit“ na kole. Nemá cenu v Řevničove zastavovat, ač je zde několik restaurací, je to tak ošklivé místo, že by vám mohlo zkazit náladu :-). Po silnici se jede vlastně ještě v předchozí vesnici Mšec, ale to jen pokud se chcete občerstvit, protože restaurace jsou pěkný kus po silnici od cyklostezky, ale cestou minete docela pěkný kostelík.

V Krušovicích udělejte pár fotografií pivovaru. Ten jsem si představoval daleko hezčí než ve skutečnosti je. Zajímavost z Krušovic je, že je tu na všem značka Krušovice – na restauracích, obchodech, autech, lidech atd. atd. :). V žádném případě nečekejte levnější nebo lepší pivo než na Kladně. Moje představa byla pivo za 5 korun, protože je to přeci u zdroje :D.

Cyklotrasa: Kladno – Řevničov (Bucek) – Krušovice – Kladno cca 70 km

4 thoughts on “Cyklotrasa: Kladno – Řevničov (Bucek) – Krušovice

 • 9 Září, 2012 at 10.35
  Permalink

  Řevničov by ušel kdyby tam nevedl hlavní spoj do světa. Ostatně ony Krušovice taky nejsou nicmoc. Jediný co tam je snad hezký je jedna restaurace u silnice a to jen z venku protože v těch nobl restauracích je taková divná obsluha asi si neváží hostů.

  Reply
 • 9 Září, 2012 at 10.58
  Permalink

  Mě vyvedlo z míry když jsem jela prvně na Bucek, kolik je kousek za Kladnem obrovských rybníků. Koupat se v nich asi nedá stejnak je to ale nádhera na to koukat.

  Reply
  • 9 Září, 2012 at 11.12
   Permalink

   Jo to je pravda. Škoda že od Loděnice na ty ostatní není pořádně vidět, protože tam jsou ty chajdy.

   Reply
 • 26 Srpen, 2016 at 23.09
  Permalink

  Pozor! Ta horní cesta z revnicova do krusovic tam už není!

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.