|

Cyklotrasa: Kladno – pražské památky

IMG_0083Dnešní výlet bude pro zdatnější cyklisty. Není náročný, v podstatě jde o rovinatou cyklotrasu, ale celkový počet kilometrů a míjení hlavních silničních tahů by mohl leckoho polekat. A kam že se to vydáme? No přeci fotit pražské památky na kole.

Hned na úvod si řekněme, že cyklotrasa Kladno – Praha má asi 61 km. Záleží na tom odkud vyjedete a s čím se spokojíte. Třešničkou na dortu a hlavním cílem je sídlo prezidenta republiky – Pražský hrad s úžasným chrámem svatého Víta.

Na mapě jsem vyznačil start od OC Oaza odkud se projede do Hřebče a směrem na Hostouň. Tady je pár kopečků, ale nic hrozného. Bohužel se jede celou dobu po silnici až do Hostivic. Nejhorší úsek je asi trasa Jeneš – Hostivice kde se jede po jednom z hlavních tahů na Prahu, ale silnice je dost široká, takže pohodička. V Hostivici se odbočí na vedlejší silnice, které vás zavedou na cyklotrasu A154 do Prahy, tady už auto nepotkáte.

Po přejetí cyklotrasy A154 vjedete na cyklostezku 201, která vás zavede až na letohrádek Hvězda a jeho přilehlou oboru. Úžasné místo. 201 vede po silnici ale o víkendu zde není velký provoz.

Když objedete oboru vjedete na trasu A33, která vyústí v cyklostezku BŘ-LE. Té se držte až ke Strahovskému stadionu. A máme tady další turistickou atrakci a je jí Petřín. Na mapu jsem dal schválně delší trasu s kopcem, ale trasu si můžete zkrátit ulicí Šermířská a vyjedete přímo na kopci.

Až si Petřín dostatečně prohlédnete dáte se směrem na Petřínské skalky. My jsme trasu šli kousek po schodech kolem Hladové zdi. Pozor, na Petříně se to turisty jen hemží. Dalším cílem je nábřeží a Ostrov Kampa. Senzační výhled na Karlův most, který je vážně kousek, ale je zaplavený turisty a s kolem těžko průchozí. Každopádně na Kampě to také žilo.

Pak jsme se vydali přes Maltézské náměstí přes Prokopskou do ulice Tržistě k Baráčnické rychtě a odtud po schodech do Nerudovy ulice směrem ku hradu. Ačkoli se to tu turisty jen hemží jde to vyjet, ale kopec je to parádní. Vyjedete na Loretánském náměstí a z kopečku se svezete k Pražskému hradu. Nevím jestli se tam může na kole, ale my to sjeli bez problému.

No po prohlédnutí Hradčanů, kde bylo vážně „přeturistováno“, jsme sjeli do Dejvic a po Evropské na Divokou Šárku a odtud jeli na Kladno.

Občerstvovaček je cestou nespočet, my jsme využili až vietnamskou večerkou v půlce Evropské.

No a závěrem. Senza vejlet. Není to sice pro děcka, ale zážitek je to překrásný a uděláte si spousty „selfíček“ u pražských památek :). Prostudujte důkladně mapu, protože cyklotrasy jsou sice perfektně označeny, ale nám se povedlo bloudit.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.