Cyklotrasa: Kladno – Praha

mapa KladnoNapadlo mě naplánovat co nejrychlejší cyklotrasu do hlavního města, protože by se mohla hodit cyklistům, kteří do Prahy dojíždějí každý den za prací. Nečekejte procházku růžovým sadem, cesty které budete k dopravě potřebovat jsou velice frekventované.

Tradičně jsem cyklotrasu naplánoval od Oazy, protože je to nepřehlédnutelný záchytný bod. Odtud se jede po „panelce“ do Hřebče kde se najíždí na silnici, které se už nezbavíte. Na konci Hřebče si můžete vybrat jestli chcete do Prahy přes Běloky nebo přes Hostouň – já volil Běloky, protože se mi to zdálo kratší, ale možná se mýlím.

Tady jsou silnice klidné, horší je to s příjezdem do Středokluk, protože je zde nájezd na dálnici musíte dávat velký pozor na vyplašené řidiče – obzvlášť na ty co mají SUV.

Když podjedete dálnici můžete pokračovat do Tuchoměřic odkud vedou do Prahy lesní a polní cesty a myslím, že i cyklostezka. Já ji nenašel. Dojedete do Horoměřic ze kterých pojedete do přírodního parku Šárka (Šárecké údolí). Odtud se dá vymotat všelijakými cestičkami, ty já neznám, a po silnici, tu nelze přehlédnout.

Nebo pojedete po silnici směr Přední Kopanina, kde je před letištěm vážně velký provoz, a budete pokračovat zase na Šárku. Na Divoké Šárce jsou krásná místa, která stojí za to navštívit. Uvidíte, že neprohloupíte.

Cyklotrasa: Kladno – Praha cca 22 km

Pokud se vám na mapě nezobrazí trasa vymažte cache nebo použijte jiný prohlížeč.

Podobné příspěvky

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.