Cyklotrasa: Kladno – Okoř – Kladno

mapa KladnoAž urazíte tuhle cyklotrasu můžete si klidně zpívat: “Na Okoř je cesta jako žádná ze sta vroubená je stromama”. Možná si to budete zpívat i cestou a budete zjišťovat, že je na té písničce kus pravdy. Bohužel ta cesta vede z velké části po silnici. Dobrá zpráva je, že v těch nejhorších místech je silnice dosti široká takže se nemusíte obávat nezkušených řidičů.

Cesta na Okoř by se dala nazvat rovinatou, ale až do chvíle než přijedete do Libochoviček kde na vás čeká ten nejhorší úsek celé cyklostezky. Věřte že tenhle kopec má na svědomí řadu cyklistů a pokud to v půlce vzdáte a slezete z kola nebude to žádná ostuda. Když kopec vystoupáte bude vám odměnou krátký (luftující) sjezd do Okoře s občerstvovacím kioskem. Uděláte si pár foto před hradem a projedete krásnou okořskou krajinou zpět na Kladno. Kde budete zase muset vjet na silnici a pokračovat až do Vrapic po asfaltu.

Cyklostezka: Kladno – Okoř – Kladno 30 km

Zkuste také Cyklotrasa: Kladno – Okoř bez zničujícího kopce

3 thoughts on “Cyklotrasa: Kladno – Okoř – Kladno

 • 9 Září, 2012 at 10.39
  Permalink

  Cesta na Okoř je klasika, ale marně pátrám v mapách po nějakých lesních cestách nebo polňačkách, které by tam vedly, po silnici je to nudná cesta.

  Reply
 • 5 Květen, 2013 at 12.08
  Permalink

  Ahoj, taky jezdim na kole kolem Kladna, ale na Okoř mam mnohem lepsi cestu, ktera je opravdu bezkopce :))

  Reply
  • 5 Květen, 2013 at 15.00
   Permalink

   ahoj, tak ukaž jakou..

   Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.