Cyklotrasa: Kladno – Okoř bez zničujícího kopce

mapa KladnoPo velkém úspěchu s cyklotrasou na Okoř jsem se rozhodl podívat se tam z druhé strany a to z prostého důvodu, vyhnout se kopci v Libochovičkách, který mé plíce ještě nedají vkuse :). Vymyslel jsem tedy cyklotrasu Okoř bez kopců, která sice není bez kopců, ale ty co tam jsou se dají vyšlapat.

Okoř bez kopců má na své trase celkem tři větší výšlapy. První přijde v lese v Dubí na Šestém, další až v Buštěhradě – ten je větší a ten poslední přijde v Malých Číčovicích. Při cestě zpět z Okoře jsem se nesměl zapomenout podívat do zoo Zájezd.

Pro všechny kilometrové šetřílky je dobrou zprávou to, že tahle přátelská cyklostezka pro začátečníky je delší pouze o 2 km – a to se vyplatí :).

Zkuste také cestu pře Libochovičky Cyklotrasa: Kladno – Okoř – Kladno

4 thoughts on “Cyklotrasa: Kladno – Okoř bez zničujícího kopce

 • 26 Srpen, 2012 at 21.31
  Permalink

  Ahoj,
  kde je ten kamennej most? Je pro auta? Tu trasu Kováry-Buštěhrad-Kročehlavy mam najetou po hlavní, jezdilo tam sem-tam auto…ale je to pomalu dvacet let 🙂
  Z Koleče nahoru do Třebusic proti větru je to taky dobrej vopruz 🙂
  Dr.

  Reply
  • 27 Srpen, 2012 at 11.40
   Permalink

   Ten most je mezi Hole a Kováry nebo spíš mezi Okoří a Hole nebo Holí? 🙂 (tady http://mapy.cz/s/4XDo ) je to hliněná cesta, ale autem to tam taky musí jít. Jinak na mostu jsou koleje. To jo z Kolče do Třebusic je to táhnoucí se nudná silnice :-). Cesty na Třebusice jsou snad všechny takový divoký hlavně ta ze Zvoleněvse.

   Reply
 • 9 Září, 2012 at 10.37
  Permalink

  úplně bez kopce ta trasa není, hned v Buštěhradu je kopec jako blázen směrem ke hřbitovu, ale je asi jediný kopec cestou. kdyby se to jelo celé z Hřebče tak tam snad není cestou žádný kopec

  Reply
 • 9 Září, 2012 at 11.08
  Permalink

  Ten most je výbornej. Z fotky to není tak viděl ale je fakt vysokej jako krá.. 🙂

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.