Cyklotrasa: Kladno – Libčice nad Vltavou – Kralupy nad Vltavou – Kladno

mapa KladnoCesta do Libčic nad Vltavou je sice zdlouhavá, ale zase uvidíte kus jiného světa než doposud kde narazíte na nepochopitelné otvíračky vesnických hospod a získáte další silniční zkušenosti, které v autě jen tak nezažijete. Trasa je tentokráte spíše pro silniční kola než pro MTB, ale my MTBčkáři to zvládneme také a ještě se lépe pokocháme okolní krajinou .

Hlavním lákadlem cyklotrasy do Libčic nad Vltavou je přívoz, který vás za rozumné peníze převeze na druhou stranu Vltavy. Sazebník a jízdní řád přívozu naleznete zde. Ceny přívozu jsou opravdu rozumné 10 Kč osoba + 10 Kč kolo. Cesta do Libčic a následně do Kralup nad Vltavou se jede celou dobu po silnici – možná by se dala najít nějaká MTB trasa přes lesy a pole, ale já byl rád že jsem trefil po silnici, protože navigace stávkovala a vyznat se v mapě není zas tak jednoduché jak se zdá 🙂 obzvláště když vám papírová mapa nedokáže ukázat aktuální pozici 🙂 . Až na pár výjimek se jedná o klidné vesnické silnice a i když jsem trasu jel o pracovní den nebyl na nich téměř žádný provoz takže si člověk mohl v klidu vychutnat ovoce ze stromů které lemují silnice.

Potom co se v Libčicích necháte převozem převést přes Vltavu a občerstvíte se v místní restauraci se zahradním posedem, můžete pomýšlet na návrat, který promyslete důkladně. Buď se necháte převést přes řeku zpět do Libčic a jedete podle cedulí na Kladno nebo využijete přilehlou cyklostezku a vydáte se k nejbližšímu mostu přes Vltavu – ten se nachází v Kralupech nad Vltavou. Není to z Libčic daleko, ale nevyhnete se silnici která prochází kralupskou průmyslovou zónou. Kamióny, smrad a strach! 🙂 Kralupy jsou zajímavé město. Nikdy jsem nebyl v Ostravě, ale takhle hnusnou si jí představuji 🙂 nicméně abych jen nehanil. Kralupy nad Vltavou jsou městem, které je k cyklistům velice přívětivé takže je lze téměř celé projet po kvalitní cyklostezce pro kterou byl vybudován i speciální most.

Cyklotrasa: Kladno Libčice nad Vltavou – Kladno cca 63 km

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.