Cyklotrasa: Kladno – Knovíz – Zvoleněves – Kladno

mapa KladnoCyklostezka Kladno – Zvoleněves – Kladno pro mě byla obrovským překvapením a fyzickým utrpením :-). Jedná se o náročnější okruh plný kopců, sjezdů, restaurací, polí a megalomanských větrných elektráren. Trasa tentokrát vede přes málo oblíbené silnice, ale bohužel, pokud se chce člověk někam dostat, tak přes ně musí.

Tato trasa pro mě byla jedním velkým překvapením. Doma jsem naplánoval okruh a věděl jsem, že trasa povede přes Cvrčovice, Brandýsek, Podlešín a zpět. První překvapení přišlo už na mapě – ono existuje něco jménem Podlešín? 🙂 Další překvapení, kterého jsem si na mapě nevšiml, přišlo cestou. Je to Zvoleněves. Věděl jsem že existuje, ale nevěděl jsem, že tak blízko. No když už jsem tam byl musím poznamenat – opravte si ten zámek :-).

Ve Pcherách můžete v polích okouknout jak vysoké jsou větrné elektrárny a samozřejmě nesmíte zapomenout udělat kýčovitou fotku :-).

Jak je vidět na mapě. Na cestě se nachází mnoho občerstvovacích míst. Moje první občerstvovací zastávka přišla v Knovízi, protože byl opravdu horký letní den, přitom jsem tam ani nesměřoval, konal se zde nějaký závod veteránů. Milé, ale nebyl čas okukovat, žízeň je veliká…..

Další občerstvení jsem si naplánoval až do Třebusic. Byla to chyba, protože ze Zvoleněvse do Třebusic vedou opravdu dlouhé kopce. V Třebusicích mě překvapila opravdu přátelská a velice výřečná obsluha, která mi doplnila láhve a navrch do nich nasypala led, aby mi to tak rychle nezteplalo.

Cyklotrasa Kladno – Knovíz – Zvoleněves – Kladno 35 Km – začátek od OC Oaza.

Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. Ve Cvrčovicích otvírají hospodu až v 17 hodin a hospoda U Matičků v Brandýsku je zavřená dobrý 3 roky…

    1. Tak to je dobrý vědět :-), protože nedávno jsem tam tudy projížděl a zdálo se mi že to pořád funguje 🙂 každopádně jsem ji smazal z mapy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.