Cyklotrasa: Kladno – Hýskov – Nižbor – Kladno

mapa KladnoProtože bylo v minulých dnech opravdu nádherné počasí, byla by škoda jen tak sedět doma a nechat zahálet tělo i kolo. Původní cesta počítala s krátkou projížďkou po cyklostezce Kladno-Malé Kyšice s odbočením na Podkozí. Někde mezi se měla nacházet rozhledna. Tu jsme samozřejmě nenašli a tak jsme pokračovali dále až se z toho stala 60ti kilometrová projížďka k Berounce a zpět. Trasa je plná kopců, takže si na své přijdou i kardiaci :-).

Nejzajímavějším místem z celé trasy pro mě byla Chýňava. Jaké zklamání přišlo, když jsem až zde zjistil, že vesnice s pivovarem se jmenuje Chýně a ne Chýňava. No nic! Všude se najde nějaká hospůdka. Tady také, ale otevírací doba byla zvláštní. Od 15:00, ve středu a čtvrtek zavřeno. ?!?!? I za komunistů se žilo určitě lépe :-D.

No nic, pokračujeme tedy na Hýskov. Do té doby jsem ani nevěděl, že něco takového existuje, ale cesta je sem krásná. Dlouhé výšlapy a ještě delší sjezdy. V Hýskově jsme museli sjet až k řece, aby jsme našli nějaké občerstvení. A ejhle ono je tu i koupaliště! Škoda že plavky jsou doma ve skříni.

Dál pokračuje cesta do Nižboru. Tam se jede po krásné rovinaté, ale bohužel velice frekventované silnici. V Nižboru vás čeká další příjemná občerstvovačka – ta je mimochodem nutná, protože na zpět na Kladno se snad šlape celou cestu do kopce. Vezměte sebou kardiaka a máte o zábavu postaráno. Nám se o zábavu postarala bouřka s průtrží mračen a kroupami. Škoda že ta bezva nepromokavá bunda zůstala doma :-D.

Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. nevypada to nejhur a to koupani super jenze jak zabezpecit kolo zatim co se budu cachtat. z vlastni zkusenosti vim ze zamek nestaci 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.