Cyklotrasa: Kladno – Čabárna – Kamenné Žehrovice – Kladno

mapa KladnoJeden z pohodových okruhů kolem Kladna na kterém můžete vidět spoustu zajímavostí, projet se po soukromém pozemku, zkouknout exotické zvířectvo nebo si užít bezva MTB sjezdy a výšlapy polem. Pokud náročným úsekům neholdujete lze se jim jednoduše vyhnout a tím se z okruhu stane lehce náročná relaxační rodinná projížďka přírodou.

Původně jsem si chtěl střihnout MAO padesátku, která má ve skutečnosti 39 Km :-), ale po chvilce nad mapou jsem zjistil, že se chci podívat do míst, která jsem pěšmo objevoval jako dítě.

Místo bývalých rybníků se pod „Ferdinandkou“ zrodil vodní park Čabárna kde si můžete prohlédnou spousty zajímavého zvířectva – tedy hlavně ryb :-). Já to tu znám a tak jsem pokračoval dále, protože jsem nedočkavec odbočil jsem o půl kilometru dříve než jsem měl a šlapal do kopce na poli mezi pšenicí – bezva zážitek :-). Když budete od Čabárny pokračovat po silnici dále na Švermov narazíte na pohodlnou cestu.

Po výšlapu polem přijde na řadu rovinatá cesta plná obsypaných jabloní, ta vede až do Švermova. Tady cesta pokračuje přes soukromý pozemek, ale je to spíš oraniště/staveniště, takže jsem usoudil že průjezdu nic nebrání – ale je složitější chytit ten správný směr.

Vyjedete někde mezi Vinařicemi a Švermovem (ve Vinařicích mají paneláky?!?) – tady se sjede kousek do Švermova, kde narazíte na simpsonovský bar U Vočka následuje další výšlap polem, ale po vyšlapaných cestách, který je zakončený příkrým sjezdem – zde si můžete vyfotografovat vinařickou chloubu….. Vězení :-). Bohužel kolem věznice se nesmí projíždět takže se musí na Tuhaň po silnici, ale je to jen kousek. Tady se po kratším výšlapu do kopce vjede na cyklostezku (ze začátku pořádný kopec) do lesa a zbytek trasy se jede po pohodlných cestách lesem.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.