Cyklistika v zimě

Pomalu nastává období kdy by člověk ven nevyhnal ani psa, natož pak sebe samého:). Já se s příchodem zimního počasí každý rok srovnávám hodně těžce. Teď když jsem sportovec 🙂 řeším od června otázku, zda zvládnu jízdu na kole i v zimě? Předsevzetí takové mám a to jsem si ho nedal na Silvestra, ale někdy v březnu kdy jsem s cyklistikou začínal. Ač byly stejné, možná nižší, teploty jako teď, po letních pařácích se s příchodem zimy těžko vyrovnávám. Při jízdě na kole mi zima není, protože mám docela dobré oblečení a fyzická aktivita kupodivu hřeje, ale horší je to přemlouvání a těch keců okolo co mám :-D.

Spíš než ty řeči mě trápí jak se s teplotou vyrovnám později, protože chci jezdit minimálně do nuly na teploměru nebo do prvního sněhu. V mínus dvacítkách se nedonutím stoprocentně. Teď ještě není taková zima a přemluvit se mě stojí nemalé úsilí, cyklistika mě baví takže se vždycky lehce přemůžu.

Další dilema které řeším. Jak budu odpočívat? V zimě už to není na nějakém lehání si do trávy a to nemluvím o oddechovce v restauraci se zahrádkou nebo očesávání cizích jabloní :).

Cyklistika v zimě druhý díl. Na pivo to není :-).