Cyklistika v zimě

Pomalu nastává období kdy by člověk ven nevyhnal ani psa, natož pak sebe samého:). Já se s příchodem zimního počasí každý rok srovnávám hodně těžce. Teď když jsem sportovec 🙂 řeším od června otázku, zda zvládnu jízdu na kole i v zimě? Předsevzetí takové mám a to jsem si ho nedal na Silvestra, ale někdy v březnu kdy jsem s cyklistikou začínal. Ač byly stejné, možná nižší, teploty jako teď, po letních pařácích se s příchodem zimy těžko vyrovnávám. Při jízdě na kole mi zima není, protože mám docela dobré oblečení a fyzická aktivita kupodivu hřeje, ale horší je to přemlouvání a těch keců okolo co mám :-D.

Spíš než ty řeči mě trápí jak se s teplotou vyrovnám později, protože chci jezdit minimálně do nuly na teploměru nebo do prvního sněhu. V mínus dvacítkách se nedonutím stoprocentně. Teď ještě není taková zima a přemluvit se mě stojí nemalé úsilí, cyklistika mě baví takže se vždycky lehce přemůžu.

Další dilema které řeším. Jak budu odpočívat? V zimě už to není na nějakém lehání si do trávy a to nemluvím o oddechovce v restauraci se zahrádkou nebo očesávání cizích jabloní :).

Cyklistika v zimě druhý díl. Na pivo to není :-).

4 thoughts on “Cyklistika v zimě

 • 24 Září, 2012 at 16.39
  Permalink

  zimu resim taky od leta. nevim jake obleceni na sebe. co na kolena? na ty trpim nejvic a nebo na zada ty mam studeny i ve tricitkach.

  Reply
  • 24 Září, 2012 at 17.16
   Permalink

   Na větší zimu oblečení ještě nemám a ani nějak nemám představu co pořídit.

   Po čapce už jsem taky koukal. Docela mě z té zimy bolí uši.

   Reply
 • 24 Září, 2012 at 16.43
  Permalink

  Na kolena, návleky. Na záda pořádnou bundu nebo takovou tu kočku :-). Já už párkrát nasadila čelenku, protože mi mrznou uši.

  Reply
 • 26 Září, 2012 at 22.06
  Permalink

  Oblečení na kolo není levná záležitost a obzvlášť to zimní, ale ono i to letní. Já třeba v úplných mrazech nejezdím, protože mi to nedělá dobře, ale kdybych v zimě jezdil asi bych si koupil nějaké oteplováky jako když jsem byl malej 🙂

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.