Cyklisté pozor! Policejní akce „Blažena“ pokračuje.

policieTak jako motoristé mají svého strašáka Kryštofa, v podobě dopravní policie, tak my, kladenští cyklisté, máme svojí Blaženu, v přestrojení Městské policie. Ta v minulých dnech opět zasahovala a kontrolovala zejména malé cyklisty.

Při akci Blažena, zaměřené na cyklisty, Městská policie tentokrát zaostřila svůj zrak na takzvaný cyklistický potěr (malé cyklisty). Svoji pozornost věnovali strážníci hlavně na užívání a správné upnutí cyklistické přilby a použití reflexních prvků. Kolik se podařilo nachytat nezodpovědných rodičů není známo, nicméně Městská policie při preventivní akci neudělovala blokové pokuty a ty šťastnější obdarovala reflexní vestou nebo světlem na kolo.

Akce zaměřená na kontrolu cyklistů bude nadále pokračovat a policie se zaměří na hříšníky přejíždějící přechody pro chodce, jezdce po chodnících a na své si údajně přijdou i cyklisté alkoholici.

Podobné příspěvky

5 Komentářů

  1. některý rodiče nechápu! nechat jezdit děti v dopravním provozu a bez uplné ochrany. neřeknu když nevezmou tu reflexní vestu, ta je ve slunečném počasí skoro k ničemu, ale bez helmy už je to risk.

  2. Cyklistů alkoholiků je všude spousta. Stačí jet jen kolem restaurace v Žilině. Nechci moralizovat sama si občas jedno dám po sportu je to potřeba.

  3. Ja jako malej jezdil bez helmy moji kamarádi také a přežili jsme i přelety přes řidítka a jiné držkopády. Asi jsou ty dnešní děti křehčí.

    1. To je pravda. Taky jsem jako malej neměl přilbu a lítal jsem po lesích i po silnicích zažil mnoho pádů a jsem tady, ale je fakt, že náhoda je blbec. Třeba to bylo tenkrát štěstí. Dneska už jedině s přilbou. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.