Chtěl jsem na kole zhubnout, ale zatím to nevychází

Už jsou tomu tři měsíce co jsem začal jezdit aktivně na kole a při jednom odpočinkovém večeru mě napadlo: Jak to, že mi ta vana nezmizela? Začal jsem pátrat v paměti a přišel jsem na to proč se úbytek váhy nekonal a je to opravdu šokující zjištění.

Můj BMI se nachází na hranici nadváhy a to byl jeden z důvodů proč jsem začal jezdit na kole. Myslel jsem si, že s ujetými kilometry se automaticky bude ztrácet i moje váha. Jaký to byl šok, když jsem po třech měsících zjistil, že jsem pořád stejný buřtík :-). Nakonec jsem pravé důvody zřejmě odhalil.

Vzpomněl jsem si, že jsem vlastně přestal nedávno kouřit. Můj jídelníček zůstal takřka stejný – neměl jsem potřebu nahrazovat cigaretu jídlem. Jenže asi cigarety pomáhají se spalováním, protože i když byl jídelníček stejný, tak byl a je hodně pestrý :-).

Nehodlám se omezovat a jíst jen zdravé nebo nízkokalorické nesmysle, ale chutě budu držet na uzdě. Měl jsem svátek a dostal spousty čokolády, kterou jsem pak nějakou dobu spořádával – bylo to opravdu kvantum :-). Pak jsem vlastně jezdil na návštěvy k rodičům, kde vždy čekala nějaká buchta nebo bábovka – také toho bylo mnoho. No a pak přišly narozeniny zase moře čokolády a whisky :).

Tak takhle jsem si jednoduše našel deformátory svojí postavy. Zkusím je zminimalizovat a uvidím co to provede.

Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. Bez úpravy jídelníčku To opravdu nepůjde. Obecně je dáno, že hubnutí je dáno z 80% jídelníčkem a 20% cvičením. Taky na tom pomalu pracuji 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.