Bezva výbava pro cyklistu také není vše, když leží doma

Když jsem si kupoval nové MTB tak jsem samozřejmě myslel i na nějakou tu výbavu, kterou budu na cestách nutně potřebovat a nebudu vypadat jak „nějaký vandrácký pako“. Je jasné, že je řeč o oblečení. Lepení, pumpičku nebo náhradní duši sebou zatím nevozím i když už přemýšlím i nad tím, ale nechce se mi zbytečně k povinné „občance“ přibalovat další harampádí.

Při začátcích jsem si vystačil s obyčejným trikem, mikinou a nějakými plátěnými kalhoty nebo s kraťasy. Hlavní součástí toho všeho byly rukavice, protože jsem zběhlý sportovec, z fitness centra vím, že pokud se člověk dlouho něčeho drží, dělají se mu na rukou mozoly. Pokud jste někdy drželi v ruce lopatu víte o čem mluvím :-).

Protože jsem začal jezdit někdy v březnu byla hlavním problémem zima. Nicméně, já už se v mysli připravoval na léto, zejména pak na období dešťů. Dlouho jsem sháněl nějakou bezvadnou bundu, která by byla funkční a zároveň krásná na pohled :-). Nakonec jsem na takovou narazil a pořídil si jí. A pak to přišlo….

Jednoho krásného, horkého dne jsem vyrazil na dlouhý výlet k Berounce, který jsem si náramně užil. Při návratu se začalo nebe zatahovat a najednou v tom nejhorším úseku trati to přišlo. Liják jako krá.. Při přemýšlení nad tím, co si v tom počasí počneme, mi blesklo hlavou, že mám vlastně príma bundu, která je na takové počasí dělaná. Jen škoda, že je doma ve skříni :-).

Podobné příspěvky

3 Komentáře

  1. Jj, pumpičku, lepení a duši jsem taky nevozil… Do doby, než jsem na jedné vyjížďce ujel 19 km, někde u Libušína v lese jsem píchnul a pak jsem 12 km tlačil domů, naštěstí přesně v polovině byla nálevna Pod Červeným bukem :-).
    Od té doby výše jmenované vozím a samozřejmě jsem nepíchl…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.