Bajkujeme v mrazech

v zimě na koleDalší bezva zkušenost s jízdou na kole v zimě. Tentokrát v mrazivé zimě. Zimní bajkování není tak drastické, jak by se mohlo na první pohled zdát. Vím jak na to a trochu se vám pokusím poradit. 🙂

Venku je minus 9 jasno, zima jako prase, psa bych nevyhnal, ale sebe jsem donutil. Po chvilce přemýšlení, co na sebe, jsem začal vrstvit. Dres od Craftu s dlouhým rukávem a nějakým CoolMaxem, bůh ví co to znamená, letní dres s krátkým, dvě slabé mikiny a termo tričko. To celé jsem pojistil větrovkou, samozřejmě zateplené cyklistické kalhoty, silné rukavice a kukla na hlavu.

Po prvních metrech jízdy jsem si liboval jaké je mi teplo, ale to skončilo s prvním kopcem, kde se ukázalo, že jsem se převrstvil :D, což bylo hodně nepříjemné, ale pokračoval jsem dále.

Spocený tělo, ruce i hlava.

Když se šlape tak to tolik nestudí, ale když se udělá zastávka člověk rychle prochladne a začne uvažovat jestli příšťe jednu, možná dvě vrstvy neubere.

Oblečení

Kukla je skvělá věc, jenže při velkém zadýchání mě dusí, ale zase dýcháním do ní se pěkně prohřívá obličej. Myslím, že bych to vydržel i bez ní.

Triko s Coolmaxem vážně dobře odvádí pot, ale při mém nabalení nestíhá :).

Jde to i bez navleků na tretry jen to chce silné ponožky.

Zateplené kalhoty – byla mi lehce zima na stehna takže pokukuji po další vrstvě.

Větrovka, je to v ní jak ve skleníku.

Lyžařské rukavice, nekecám :), nejsou to pravé na kolo, je v nich horko a a spatně se v nich brzdí.

Závěrem
Zimní cyklistika je skvělá. Na dlouhé trasy to není, člověk hodně rychle prochladne nebo se mu začne chtít na wc. Jít na wc? Na to jsem tedy v takovém počasí odvahu nenašel :D.

[Not a valid template]