Agresivní řidiči. Na koho si dát pozor při cestách s kolem

ridiciŘidiči se dělí na dvě skupiny. Na pohodáře a na ty, kteří by za volant lézt neměli. S druhou skupinou nic nenaděláme a musíme se před ní mít na pozoru. Asi si říkáte, že je složité rozeznat je na silnicích, ale existuje pár pravidel, které nám napoví, jak je rozeznat.

Řidiči nasránci s Liazkou – jde o ohrožený druh řidičů nákladních vozidel. Většinou jim je mezi 40-60 lety a firma je nenechá jezdit na ničem lepším než na staré Liazce nebo smrdící Tatrovce. Zvuk/řev motoru poznáte už z dálky. Před touto skupinou je lépe mít se na pozoru. Jde o ostřílené řidiče, které na silnici rozčiluje už úplně všechno.

Tuningáři – další pofidérní skupina lidí. Když slyšíte z křižovatky túrovat motor auta s „poladěným“ výfukem a „vychipovaným“ motorem od Franty ze servisu mějte raději oči na stopkách a pevně se držte řidítek. Tahle skupina lidí si nebere s nikým servítky. Jejich nabušená 1.6 v metalíze s přítlačným křídlem s čekačkou na lak, je trhač silnic, kterým vás budou míjet na poslední chvíli. Kritickou skupinou jsou majitelé Ww Golf 2,3, Felicia, Subaru a Honda.

SUV – pozor na řidiče teréňáků. SUV je spíše povoz do horských oblastí a v kombinaci s 4×4 na rovné silnici se rovná tanku nebezpečnému všem účastníkům silničního provozu.

Autobus – řidiči autobusů to mají těžké, musí dávat pozor na svůj náklad a ještě hlídat situaci na silnicích. Raději jim uvolněte silnici a mějte se na pozoru.

Pubertální idioti – jsou páni silnice. Často je lze zařadit do skupiny Tuningářů. Skupina lidí se zvýšenou hladinou testosteronu. Myslí si, že cyklistu lze minout s rozmezím několika centimetrů přičemž oba účastníci silničního provozu získají neopakovatelný adrenalinový zážitek. Když budete mít štěstí jistě po vás něco hodí.

Kamioňáci – s kamiónem se špatně předjíždí a řidiči kamiónů si bohužel neuvědomují, že díky své velikosti a rychlosti vznikne, při těsném míjení, mezi kamiónem a cyklistou podtlak, který může cyklistu lehce sfouknout ze silnice do příkopu nebo pod kola náklaďáku. Taková nehoda by nezvedla náladu nikomu ze zúčastněných.

Závodníci – neustále někam spěchají. Řítí se nezadržitelnou rychlostí, předjíždějí v zatáčkách a kopcích, aby byli na semaforu o 10 vteřin dřív než vy. Jejich temperament nezmírní ani fakt, že je na tom semaforu dojedete. Kvůli svému často nepochopitelnému pospíchání jsou permanentně vystresovaní a nebezpeční svému okolí.

Nakonec to není tak horké, jak by se mohlo zdát. Častěji potkávám slušné řidiče, kteří přibrzdí, počkají na nejvhodnější čas kdy vás v bezpečné vzdálenosti předjedou. Když mám zrovna dobrou náladu nezapomenu jim mávnutím ruky poděkovat.

7 thoughts on “Agresivní řidiči. Na koho si dát pozor při cestách s kolem

 • 21 července, 2013 at 0.08
  Permalink

  Trochu mimo. Asi se pohybuji na jiných cestách, než autor. Liazku nebo Tatru jsem na silnici nepotkal, ani nepamatuji. Zato denně potkávám mraky idiotů v Ochcáfkách nebo v Superbech, kteří spolehlivě předčí všechno to, o čem je tady zmínka. Na ty autor nějak pozapomněl.

  A na druhou stranu by se mohl zmínit o dementních cyklistech, ponejvíce v buzna oblečcích, kteří musí jezdit vedle sebe, aby si mohli poklábosit a řidiči je nemohli bezpečně předjet…

  Reply
  • 21 července, 2013 at 10.52
   Permalink

   Ok Liazek zas tolik nepotkávám, ale Tatrovek docela jo a to třeba i v centru města, ale nejčastěji ve vesnickém prostředí. Octavia by mohla být v zastoupení hned za Feliciema.

   K buznaoblečkům jen tolik: Kdo to jednou zkusil už nechce jinak, páč je to funkční a pohodlný prádlo.

   Reply
 • 21 července, 2013 at 10.44
  Permalink

  Na silnicích jsou nezodpovědný všichni včetně cyklistů a chodců. To je můj osobní názor. Možná by stálo za to zavést v deváté třídě základní školy dopravní výchovu nebo tak něco. Cyklisti-řidiči a cyklisti-neřidiči kolikrát vyjde nastejno. U cyklistů-neřidičů se nemůže člověk divit že jim neříká nic přednost zprava nebo některý značky, ale když se pouštěj na silnici měli by ty předpisy znát.

  Reply
 • 21 července, 2013 at 10.48
  Permalink

  Ja potkavam Tatrovky docela casto a delaji mi potize i kdyz jedu zrovna autem. Jasny je ze vetsina cyklistu se da taky nachytat na svestkach. Jizda vedle sebe, vlitnuti do krizovatky bezrozmyslu, neznalost znacek a prednosti.

  Reply
  • 21 července, 2013 at 10.54
   Permalink

   Třeba na nějakym Autoblogísku zase pomlouvají cyklisty 🙂

   Reply
 • 23 srpna, 2013 at 10.59
  Permalink

  Je to o slušnosti a chování, týká se to všech účastníků. Arogance, sprostota mají dnes zelenou a mnozí se tak chovají. Odnášejí to většinou slušní a nevinní. A co s tím? Výchova od narození skoro žádná, dnes má zelenou agresivita a ego.. Ještě že jsou mezi námi i někteří slušní, ale pomalu nás ubývá ….

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.