Agresivní řidiči. Na koho si dát pozor při cestách s kolem

ridiciŘidiči se dělí na dvě skupiny. Na pohodáře a na ty, kteří by za volant lézt neměli. S druhou skupinou nic nenaděláme a musíme se před ní mít na pozoru. Asi si říkáte, že je složité rozeznat je na silnicích, ale existuje pár pravidel, které nám napoví, jak je rozeznat.

Řidiči nasránci s Liazkou – jde o ohrožený druh řidičů nákladních vozidel. Většinou jim je mezi 40-60 lety a firma je nenechá jezdit na ničem lepším než na staré Liazce nebo smrdící Tatrovce. Zvuk/řev motoru poznáte už z dálky. Před touto skupinou je lépe mít se na pozoru. Jde o ostřílené řidiče, které na silnici rozčiluje už úplně všechno.

Tuningáři – další pofidérní skupina lidí. Když slyšíte z křižovatky túrovat motor auta s „poladěným“ výfukem a „vychipovaným“ motorem od Franty ze servisu mějte raději oči na stopkách a pevně se držte řidítek. Tahle skupina lidí si nebere s nikým servítky. Jejich nabušená 1.6 v metalíze s přítlačným křídlem s čekačkou na lak, je trhač silnic, kterým vás budou míjet na poslední chvíli. Kritickou skupinou jsou majitelé Ww Golf 2,3, Felicia, Subaru a Honda.

SUV – pozor na řidiče teréňáků. SUV je spíše povoz do horských oblastí a v kombinaci s 4×4 na rovné silnici se rovná tanku nebezpečnému všem účastníkům silničního provozu.

Autobus – řidiči autobusů to mají těžké, musí dávat pozor na svůj náklad a ještě hlídat situaci na silnicích. Raději jim uvolněte silnici a mějte se na pozoru.

Pubertální idioti – jsou páni silnice. Často je lze zařadit do skupiny Tuningářů. Skupina lidí se zvýšenou hladinou testosteronu. Myslí si, že cyklistu lze minout s rozmezím několika centimetrů přičemž oba účastníci silničního provozu získají neopakovatelný adrenalinový zážitek. Když budete mít štěstí jistě po vás něco hodí.

Kamioňáci – s kamiónem se špatně předjíždí a řidiči kamiónů si bohužel neuvědomují, že díky své velikosti a rychlosti vznikne, při těsném míjení, mezi kamiónem a cyklistou podtlak, který může cyklistu lehce sfouknout ze silnice do příkopu nebo pod kola náklaďáku. Taková nehoda by nezvedla náladu nikomu ze zúčastněných.

Závodníci – neustále někam spěchají. Řítí se nezadržitelnou rychlostí, předjíždějí v zatáčkách a kopcích, aby byli na semaforu o 10 vteřin dřív než vy. Jejich temperament nezmírní ani fakt, že je na tom semaforu dojedete. Kvůli svému často nepochopitelnému pospíchání jsou permanentně vystresovaní a nebezpeční svému okolí.

Nakonec to není tak horké, jak by se mohlo zdát. Častěji potkávám slušné řidiče, kteří přibrzdí, počkají na nejvhodnější čas kdy vás v bezpečné vzdálenosti předjedou. Když mám zrovna dobrou náladu nezapomenu jim mávnutím ruky poděkovat.

Podobné příspěvky

7 Komentářů

 1. Trochu mimo. Asi se pohybuji na jiných cestách, než autor. Liazku nebo Tatru jsem na silnici nepotkal, ani nepamatuji. Zato denně potkávám mraky idiotů v Ochcáfkách nebo v Superbech, kteří spolehlivě předčí všechno to, o čem je tady zmínka. Na ty autor nějak pozapomněl.

  A na druhou stranu by se mohl zmínit o dementních cyklistech, ponejvíce v buzna oblečcích, kteří musí jezdit vedle sebe, aby si mohli poklábosit a řidiči je nemohli bezpečně předjet…

  1. Ok Liazek zas tolik nepotkávám, ale Tatrovek docela jo a to třeba i v centru města, ale nejčastěji ve vesnickém prostředí. Octavia by mohla být v zastoupení hned za Feliciema.

   K buznaoblečkům jen tolik: Kdo to jednou zkusil už nechce jinak, páč je to funkční a pohodlný prádlo.

 2. Na silnicích jsou nezodpovědný všichni včetně cyklistů a chodců. To je můj osobní názor. Možná by stálo za to zavést v deváté třídě základní školy dopravní výchovu nebo tak něco. Cyklisti-řidiči a cyklisti-neřidiči kolikrát vyjde nastejno. U cyklistů-neřidičů se nemůže člověk divit že jim neříká nic přednost zprava nebo některý značky, ale když se pouštěj na silnici měli by ty předpisy znát.

 3. Ja potkavam Tatrovky docela casto a delaji mi potize i kdyz jedu zrovna autem. Jasny je ze vetsina cyklistu se da taky nachytat na svestkach. Jizda vedle sebe, vlitnuti do krizovatky bezrozmyslu, neznalost znacek a prednosti.

 4. Je to o slušnosti a chování, týká se to všech účastníků. Arogance, sprostota mají dnes zelenou a mnozí se tak chovají. Odnášejí to většinou slušní a nevinní. A co s tím? Výchova od narození skoro žádná, dnes má zelenou agresivita a ego.. Ještě že jsou mezi námi i někteří slušní, ale pomalu nás ubývá ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.