Komentáře

 1. Adéla
  Adéla

  Zdravím,
  Do krás Kokořínska bych se ráda vydala v létě, ale nejsem tak zdatná, abych to jela celé na kole z Kladna a co jediné mám k dispozici je se tam dopravit vlakem.
  Ovšem nemám žádné zkušenosti jaké je to cestovat s kolem vlakem. Slyšela jsem že jizdní kola dávají do jiného vagonu a moc se mi nelíbí představa, že můj miláček bude někde ode mě… Máte nějaké zkušenosti se cestováním vlakem? Co je potřeba vše zařídit?:) Děkuji moc za odpovědi.

 2. Edelmann
  Edelmann

  Kecy, kecy… 🙂 Jsou dva základní typy přepravy kola ve vlaku. Prvním typem, o kterém psal Jarda, je přeprava kola jako SPOLUZAVAZADLO. To znamená, že cestující si kolo naloží sám na místo k přepravě určené (např. v Regionově je to snížená část u záchodu, hledejte symbol kola) a nese za něj zodpovědnost během jízdy. Druhým typem je ÚSCHOVA BĚHEM PŘEPRAVY, kdy svůj bicykl předáte zaměstnanci do „nákladního“, jinak zavazadlového vozu. Kolo dostane slušivou samolepku s názvem stanice, kde vystupujete. Je tedy velice nepravděpodobné (ale stát se může leccos), že vám ho během cesty vyloží. A nemusíte ho ani obalovat. 🙂 Z Kladna na všechny strany si svoje kolo přepravíte jako spoluzavazadlo… Ani v rychlících, ani v osobácích (Regionovy) kolem Kladna úschovu během přepravy nenajdete. Zavazadlové vozy (úschova během přepravy) jezdí většinou na delší trasy (třeba na Moravu) a nejčastěji na tratích s elektrickou trakcí. 🙂

  Edelmann

 3. Adéla
  Adéla

  Děkuji za odpovědi:)

Napsat komentář